Avaa valikko
S-Kiekko

Uutiset


18.09.2014
Keupasta lisää hyökkäysvoimaa!

Hyökkääjät Svante Myllylahti, Jussi Viitanen sekä Joni Mäkelä siirtyvät Keupa HT:sta S-Kiekkoon 15.2.2015 asti kestävällä lainasopimuksella. Heidän on tarkoitus olla joukkueemme kokoonpanossa jo lauantaina ottelussa HC Satakuntaa vastaan. Keupalla on kuitenkin mahdollisuus kutsua pelaajiansa takaisin tarvittaessa kauden aikana. Syyskuussa pelattavista otteluista kokoonpanostamme ovat varmuudella pois hyökkääjät Jaakko Hautakangas sekä Mikael Potila jotka tämän hetkisen suunnitelman mukaan ovat mukana lokakuun alussa. Puolustajista Antti Hirsimäen sairasloma kestää polvivamman vuoksi n. 6 kuukautta. Olkapääleikkauksesta toipuva Jere Järvinen on harjoitellut jo joukkueen mukana mutta pääsee tositoimiin marraskuun aikana.

Tässä päivitetty joukkueemme pelaajalista>>


Takaisin uutisiin

 

Pääyhteistyökumppanit

 

Pirjon Pakari

Atria

Minimani_kotisivu

Skiekko2013_web_härmän_liikenne

Energia_kotisivu

Lakea

Skiekko2013_web_abc
 BSTR Luova Konttori
Corredor
Seinäjoen KTK Oy
Rolls
Team Sportia Seinäjoki
Toyota_kotisivu
MA_kt1
Kuortane

 Hotel Sorsanpesä

I-print

Staffpoint